Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Sakal ve Bıyık Ekimi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Sakal ve Bıyık Ekimi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Sakal ve Bıyık Ekimi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Herhangi bir kesik ile meydana gelebilen sakal ve bıyık kaybı ayrıca da genetik olarak meydana gelebilmektedir. Çeşitli hastalıklar ve yanık gibi birçok nedene de bağlı olarak kayıp yaşanırken oluşan bu durumu ortadan kaldırmak için sakal ve bıyık ekimi kolaylıkla sunulan hizmetimizdir. Oluşan kayıpları ortadan kaldırma adına son teknoloji kullanılarak gereken estetik içerik meydana getirilmektedir. Tavsiye ettiğimiz yaş olarak yirmi dört yaş ve üstünde bu hizmetimizden faydalanma ile tam memnuniyet sağlanabilir. Bunun için aceleci olmamak gerekmektedir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Öncesinde Nasıl Bir Süreç Vardır?

Sakal ve bıyık ekimi öncesinde çeşitli kan testleri yapılır. Kişinin sağlık durumu kontrol edilir. Operasyona dayanıklı olup olmadığı, geçmiş hastalık öyküsü dikkate alınır. Ardından işlemin yapılacağı yer detaylı ve teknik bir incelemeye alınır. Hem bıyığın hem de sakalın olduğu bölge kontrol edilir. Nerelerde dökülme var, bunun neden gerçekleştiği, ne kadar kıla ihtiyaç olduğu belirlenir. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde ilerlemek mümkün olacaktır. Kök sayısı; kişinin tercihleri, yüz yapısı, köselik durumunun olup olmaması gibi farklı parametreler üzerinden belirlenecektir.

Ekim İçin Kökler Nereden Alınır?

Sakal ve bıyık ekimi çerçevesinde, sağlam köklerin alınacağı yerle alakalı olarak şunları ifade etmek gerekiyor; Kaş ve saçta olduğu gibi kökleri elde edebilmek adına mutlaka ense köküne bakılır. En verimli saç kılları burada bulunur. Elbette sayısı, görümünü ve özellikleri çok önemlidir. İşlemden önce bunların tümü dikkate alınır. Ardından özel olarak üretilmiş cihazların yardımıyla kökler yerinden çıkarılır. Özel bir alana koyulur. Bu sırada bir lokal anestezi uygulaması olduğundan, ilgili alan uyuşmuştur. Yani ağrı hissedilmez.